Wypożyczalnia Kajaków

SPRINTER

Dolina Baryczy

kajaki, park krajobrazowy

i inne atrakcje

Szukając miejsca cichego, urokliwego i bogatego w nietuzinkowe obiekty do obejrzenia, dobrze jest wybrać się w okolice Milicza. Znajduje się tutaj największy park krajobrazowy w Polsce, który ma do zaoferowania wiele atrakcji, jak np. spływy kajakiem po rzece. Wczasy w Dolinie Baryczy to przede wszystkim kontakt z przyrodą, różne aktywności fizyczne i ciekawe zabytki do zwiedzenia. Warto tutaj zaplanować swoje wakacje, jeśli chce się miło spędzić czas z rodziną, drugą połówką lub przyjaciółmi.

Wyjątkowe miejsca w Dolinie Baryczy do zwiedzania

Osoby, które lubią odkrywać nowe miejsca, zachwycą się Miliczem i jego starą zabudową. Poza miastem i rzeką można tutaj odwiedzić przepiękne i rozległe stawy, które warto obejrzeć podczas fotosafari. Z tych zbiorników wodnych pochodzi też wiele ryb wykorzystywanych w lokalnej kuchni. Prym wiedzie karp, który jest uznawany za najsmaczniejszego w Polsce. Jak widać, wakacje w parku krajobrazowym Doliny Baryczy to okazja do spróbowania pysznych dań od miejscowych gospodyń. Jednak tutaj dopiero zaczyna się lista atrakcji, jakie czekają na przyjeżdżających.

Czarujące zabytki i wyjątkowe atrakcje w Dolinie Baryczy

Wśród przyrodniczych skarbów na wycieczkach rowerowych można znaleźć też ciekawe obiekty, jak ruiny zamku Hatzfeldów, w którym ponoć mieszka smok. Można wynająć w nim pokoje na wakacje, co będzie ciekawą atrakcją samą w sobie, lub jedynie popłynąć tam rzeką na kajakach. Na tych, którzy chcieliby zwiedzić coś więcej w parku krajobrazowym Doliny Baryczy, czekają także Muzeum Bombki w Miliczu oraz wyjątkowy Ceglany Dom w Koruszce. Proponuje on nietuzinkowe oferty agroturystyczne na wczasy. Można tam zobaczyć np. alpaki, co przypadnie do gustu nie tylko dzieciom.

Lokalizacja

DANE

KONTAKTOWE

Błonie 2, 63-750 Sulmierzyce

grazyna.porebiak@vp.pl

+48 664 173 827

+48 512 239 701

Facebook

© 2024 DOLINA BARYCZY • All Rights Reserved